Thursday, 29 October 2009

Kā skatīties ESRI Virtual Campus video uz Linux?

ESRI ik pa laikam izdod dažādas video apmācības savām ĢIS aplikācijām, daudzas no šīm apmacībām ir visai lietderīgas un bezmaksas, un tās var noskatīties ESRI Virtual Campus mājaslapā online režīmā: ttp://training.esri.com/gateway/index.cfm
Iepriekš būs nepieciešams piereģistrēties (bezmaksas), bet tā jau mūsdienās ir ierasta lieta...
Šīs video prezentācijas, lūk, ir kaut kādā mistiskā Microsoft Media formātā, ko Mozilla uz Kubuntu tā vienkāši nespēja atkodēt, tāpēc nācās nedzaudz izpētīt šo 'problēmu'.

Ja nu kāds ir nonācis līdzīgā situācijā, tad rekomendēju uzinstalēt sekojošas 'paciņas':
  • w32codecs (satur mistiskos Windows kodekus. Par to, kā to izdarīt, ir rakstīts te: http://ohioloco.ubuntuforums.org/showpost.php?p=3203196&postcount=11)
  • mozilla-mplayer (plugins Mozillai)
  • gnome-mplayer (ja nav jau...)
  • MediaPlayerConnectivity https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/446 (add-ons Mozillai, lai varētu smalkāk norādīt, kurš pleijeris jāizmanto konkrētajam video, jo pēc noklusējuma nekas prāt nesanāca)
Palaižot video uz Mozillas apakšējā paneļa būs redzama trekna, melna, uz leju vērsta bulta. Uz tās vajag klikšķināt un atvērt konfiguracijas iestādījumus. Atzīmējam, ka vēlamies skatīties "Windows Media" formātu ar "/usr/bin/gnome-mplayer". Tomer video pats par sevi neatvērsies vajadzīgajā pleijerī, tapēc klikšķinam atkal uz tās melnās bultas un izvēlamies "List all media links to page". Jaunajā 'lodziņā' klikšķinam uz dotā linka un beidzot varam ieraudzīt video...

Principā, galvenais bija nokļūt pie šī 'īstā' linka. Iespējams, pie tā var tikt arī ar ātrākām un vienkāršākām metodēm. Ja links ir zināms, tad video vienkārši var palaist ierakstot konsolē kaut ko tamlīdzīgu:

$ gnome-mplayer mms://198.102.62.80/ts_WhatsNewServer92/ts_WhatsNewServer921.asf

Var arī mēģināt izvēleties citu pleijeri.

No comments: